Časté dotazy a odpovědi

Kde se dozvím o nových vydáních?

Všechny čtečky samy informují o novém vydání – na ikoně Kiosku se objevuje počet nově vydaných čísel, nové vydání je opatřeno popiskou. Ještě jednodušší je sledovat Twitter kanál @eCasopisy, kde se s každým novým vydáním dozvíte i stručný obsah.

Je možné stáhnout časopis jen na ukázku?

Bohužel není možné nahlédnout do časopisu dřív, než jej zakoupíte. Nicméně můžete si vždy zdarma stáhnout číslo označené jako Ukázka - to obsahuje několik článků z aktuálního čísla. Obsah časopisu také téměř kopíruje obsah papírové verze, jejíž obsah lze prolistovat v Klubu čtenářů a předplatitelů (klub.mf.cz). Upozorňujeme ale, že iPadové vydání může být od papírového odlišné (zejména v případech, kdy přenášet obsah z papíru na iPad postrádá smysl, např. vystřihovánky v časopise Sluníčko).

Když časopis smažu z iPadu, budu za každé číslo znovu platit?

Ne, zakoupením vydání se k vašemu Apple ID přiřadí jednoznačná identifikace vydání a kdykoli v budoucnu budete chtít toto vydání stáhnout, nebudete za něj znovu platit.

Čtečka mi nabízí jen zakoupení vydání, které už jsem koupil. Musím znovu zaplatit?

Ne, pokud vám čtečka namísto "Stáhnout" zobrazuje "Koupit" a vy jste si přesto jisti, že jste už dříve za číslo zaplatili, nebojte se stisknout Koupit. Po zadání hesla vám App Store oznámí, že číslo již jednou bylo zaplaceno a podruhé tedy platit nebudete. POZOR! Toto neplatí, pokud jste číslo zakoupili v rámci předplatného. Viz dále.

Mám nový iPad a čísla zakoupená v rámci předplatnéo se mi ke stažení nenabízejí

Klepněte vpravo nahoře na ikonu nástrojů a zvolte Obnovení nákupů - tím bude znovunačtena informace o vašem předplatném.

Čtečka padá...

Všechna čísla před vydáním testujeme. Pokud zjistíme, že nějaká strana časopisu je graficky příliš náročná (zejména jde o objem dat), že způsobuje padání, ihned ji opravíme. Pokud tedy váš iPad padá, zkuste následující: opusťte čtečku, dvojím poklepáním zobrazte běžící programy, podržte prst nad ikonou čtečky, tlačítkem minus ji zcela ukončete. Restartujte iPad (podržením horního tlačítka, po chvíli se objeví táhlo Vypnout). Pokud ani toto nepomůže, zkuste aplikaci odinstalovat, provést restart iPadu a znovu nainstalovat.

Máme v rodině dva iPady, můžeme číst časopis na obou?

Pokud jsou iPady přiřazeny ke stejnému Apple ID, můžete zcela legálně stáhnout zakoupené číslo i na druhý iPad. Zakoupení vydání nebude zpoplatněno (viz výše).

Koupil jsem si nový iPad 2, jak přetáhnu zakoupené časopisy ze starého iPadu?

Stejné, jako předchozí dotaz - přiřaďte iPad 2 ke stejnému Apple ID. Vydání, která nově zakoupíte, budete mít zdarma. Pokud si nejste jisti, která vydání máte zaplacena, zobrazte si v iTunes svůj účet (přihlášení najdete vpravo nahoře) a zvolte v části Purchase history tlačítko See All.

Ve své čtečce nevidím možnost zakoupit předplatné, kde je problém?

Musíte mít nainstalovánu verzi čteček, která je označena při spouštění v levém dolním roku číslem verze nejméně 1.6(v15). Možnost nákupu předplatného není zobrazena, pokud máte zakoupeno poslední vydání jako "kusové" a také v případě, kdy je vaše předplatné aktivní. Více informací o předplatném.

Jak zrušit předplatné?

Jednou započaté předplatné nelze zrušit, lze pouze zakázat jeho automatické obnovení, a to nejpozději 24 hodin před koncem předplaceného období. Za započaté předplatné nemůže vydavatelství Mladá fronta vracet peníze, viz detailní informace o předplatném.

Budou tabletové časopisy také pro platformu Android?

Snad už co nevidět…